yONCA PREMİUM NEDİR ?

“1 Ayraç 1 Umut” Projemiz Hakkında
Tarih boyunca kitaplar hakkında söylenmiş bir çok anlamlı söze rastlamak mümkündür. Mesela Aydınlanma Çağı’nın en önemli simgelerinden Fransız yazar ve filozof Denis Diderot, kitap okumanın kendisi için olan anlamını şöyle tarif eder: “Güneş dünya için ne anlama geliyorsa, kitap da benim için aynı anlama gelir.” 20. yüzyılın en önemli yazarlarından İsviçreli yazar ve aynı zamanda ressam Hermann Karl Hesse ise kitaplara karşı beslediği duyguyu şu şekilde betimlemeyi uygun görür: “Kitaplar, zamanın büyük denizinde dikilmiş deniz fenerleridir.” Büyük Türk şair Necip Fazıl Kısakürek ise “Faydalı bir kitabı ilk defa okuduğum zaman, yeni bir dost edindim sanırım; beğendiğim, sevdiğim bir kitabı tekrar okuduğum zaman da eski bir dosta kavuşmuş gibi olurum.” diyerek hayatında kitapların kapladığı yeri izah eder. Bu 3 önemli tarihi kişiliğin birbirlerinden habersiz olarak sarf ettikleri sözcüklerin ortak noktası hepimiz için oldukça açık. Kitaplar dosttur, bizi aydınlatır ve de yol gösterirler. İşte biz de 1 Ayraç 1 Umut adını verdiğimiz projemizde bu tarihi kişiliklerin hayat öğretilerinden aldığımız ilhamdan hareketle kolektif bir okuma hareketinin kıvılcımını yakıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor olmaktan dolayı da bir hayli heyecanlıyız. Bu kıvılcımı daimi bir aleve çevirecek olanlar ise sizlersiniz. Sizin destekleriniz çok önemli. Nasıl mı?
Ayracını Hemen Al ve Sen de 1 Kişiyi Okumaya Teşvik Et!
Yaptığımız şey aslında çok basit. Düzenleyeceğimiz online etkinlikler çerçevesinde sizlerle bizim hazırlayıp, ürettiğimiz kitap ayraçlarımızı buluşturuyoruz. Teveccüh gösterip de bu ayraçlarımızdan alacak olursanız belki de bir kişinin kitap okumasına ön ayak olacaksınız. Ancak tabii bu alışveriş bildiklerinizden birazcık farklı olacak. Satın alımını gerçekleştirdiğiniz kitap ayraçlarını size göndermeyeceğiz, onun yerine sizin isminizle bir kenara ayıracağız. Her ayın son gününde, sizin gibi kitap dostu insanların destekleriyle ayırdığımız bu kitap ayraçlarını şehrin en işlek caddelerinin meydanlarında açacağımız stantlarda sade vatandaşlara dağıtacağız. Amacımız kolektif bir okuma bilincini hep birlikte filizlendirmek ve insanları kitap okumaları konusunda harekete geçirmek. Sizin katkınızla satın alınmış bir kitap ayracının, belki de yoldan geçen bir amcanın veya teyzenin yolunun üzerinde bulunan bir kitapçıya girerek bir kitap almalarıyla sonuçlanması elbette son derece tatmin edici olacaktır. Ancak sizin katkınızı çok ama çok önemsiyoruz ve o sebeple sizler için de bir hediye düşünmeden edemezdik.
Sizle birlikte ödüller de büyüyor!
Diyelim ki 1000 kişi katılımlı bir online etkinlik düzenledik ve bu etkinliğimizde yüzlerce kitap ayracı satmayı başardık. Katılımcı olarak bize şeref veren 1000 kişi arasından 1 büyük destekçimize sürpriz ödüllerimiz olacak. iPhone 11, iPad Pro, motosiklet veya çok daha cazip bir başka ödül. Ulaştığımız, harekete geçirdiğimiz kitleler arttıkça ödüllerimiz de büyüyecek, söz veriyoruz. Gelecekte ödüllerimizin bir ev, bir araba veya bir devremülk olmaması için hiçbir engel yol.
Toplumsal Fayda
 Birlik olmanın ve yardımlaşmanın toplumu iyileştireceğine olan inancımız sonsuz. Bu bağlamda her etkinliğimizin sonunda, ayraç satışlarından elde ettiğimiz gelirin bir bölümünü, sizin anketle belirleyeceğiniz bir sivil toplum kuruluşuna bağış yapacağız. İstiyoruz ki her bir etkinliğimiz sonunda desteğe ihtiyaç duyan ayrı bir kuruluşa bağışlarımızı yapalım, sadece kitap okuma bilinci oluşturmakla kalmayalım, aynı zamanda iyiliği el birliğiyle büyüterek toplum tüm kesimlerine ulaştıralım. Haydi hep birlikte büyüyelim. Bu yolculukta bize katılmaz mıydınız?